BonArt - Spolupracujeme s hvězdami

Home > O společnosti > STARS

Spolupracujeme:


Dětská pěvecká soutěž SANREMO JUNIOR Odkaz na web Web partnerské společnosti Bon Art Pops Orchestra Moonlight Production

Marpo

Marpo, vlastním jménem Otakar Petřina je český rapper přezdívaný též „král metafor

Marpo, vlastním jménem Otakar Petřina ( * 29. ledna 1985 v Praze) je český rapper přezdívaný též „král metafor“. Byl členem uskupení Charakter crew, nyní pouze koncertuje v seskupení Marpo & Mc Wohnout, a s jeho crew Trouble Gang, Zároveň je bubeníkem kapely Chinaski.

V roce 2005 vydal debutové album Původ umění, podílel se i na albu Rýmy A Blues rapera Gipsyho.

V roce 2006 vydal v labelu Paranormalz Records nové album Marpokalypsa. Album obsahuje celkem 15 tracků a Marpo zde neváhal udělat několikero featuringů s americkými rapery jako Outthere, Hard Target nebo Drift. V roce 2007 pak ve spolupráci s Mc Wohnoutem a americkými Black Ops vychází The Bang Mixtape Vol. 1.

Dosud natočil třináct videoklipů: Jsem, Jděte mi z cesty, Let’s go, Nech to běžet, Já sám a moje druhý já, Zahnaná do kouta, Knockout, Šáhnu na tvůj svět, Maximum (feat IronKap), Jsi nebezpečná, Zavři Hubu a Zvedám (feat. Wohnout).

Je vítězem dvou prestižních českých rappových soutěží. Za vítězství v Rap Fight Vol. 1 a ve finále Who’s The King – Final Rap Fight si odnesl celkem 125 tisíc korun. Dále vyhrál RGM Hudební ceny Óčka 2006 v kategorii hip-hop.

Na jaře roku 2007 podepsal smlouvu s Universal Music Group.

Na podzim v roce 2007 vyšla v Universal Music třetí řadová deska s názvem Rapstar. Produkci obstaral finský Kfied, mix a mastering Gipsy z kapely Gipsy.cz. Desky se prodalo okolo 3000 kusů.

Začátkem roku 2009 Michal Malátný potvrdil médiím, že Otakar Petřina alias Marpo se stal stálým členem skupiny Chinaski, kde nahradil za bicími nešťastně zesnulého bubeníka Pavla Grohmana. S kapelou natočil nové album Není na co čekat, za které získali zlatou desku.

V dubnu 2010 vyšla nová deska s názvem Knockout, opět pod Universal Music Group. Nahrávala se na Floridě v Tampě a Spring Hills. Desku měl na starosti jako hlavní producent LA The Craftzman. O master se postaral Glenn Schick z GS Mastering, u kterého si nechávají masterovat alba například Lil Wayne, Ludacris, T.I. nebo Gucci Mane.

Deska Knockout sklízí asi největší úspěch v Marpově kariéře. První singl Já sám a moje druhý já se umístil jako jediný z CZ Rapu na 1. místě v hitparádě T-Music. Následuje druhý singl Zahnaná do kouta s Karolínou Majerníkovou. Oba singly jsou doprovázeny videoklipem. Marpo je znovu nominován na ceny Óčka v kategorii hip-hop.

2. prosince vyhrál Purum Hudební Ceny Óčka 2010 v kategorii Hip-Hop.

Logo

Copyright © 2000-2019 Bon Art

Všechna práva vyhrazena

Webdesign: Bonartmedia.cz